PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118281}

Ostatnie życie we wszechświecie

Ruang rak noi nid mahasan
7,3 1 201
ocen
7,3 10 1 1201
6,3 3
oceny krytyków
Ostatnie życie we wszechświecie
powrót do forum filmu Ostatnie życie we wszechświecie

No.

ocenił(a) film na 8

Nie rozumiem. Czemu w pewnym momencie zamiast Noi, pojawia się Nid, np. ta scena jak
Noi kładzie się Kenjiemu na kolana, potem pojawia się tam Nid w swoim mundurku.
Mógłby mi t ktoś wyjaśnić? Byłabym wdzięczna :)

ocenił(a) film na 6
RudaWiedzma

Wydaje mi się, że Nid była pewnym ideałem, który ścigał Kenji. Kiedy udaje mu się nawiązać porozumienie z Noi, zaczyna podświadomie utożsamiać ją ze zmarłą siostrą - pierwszą kobietą, która choć na chwilę zdołała wyrwać go z marazmu, w jakim żył. Ta wyimaginowana Noi zawsze jest w mundurku, bo tylko w tym stroju widział ją Japończyk. Złudzenie pryska w momencie, w którym Nid z typową dla siebie beztroską gasi papierosa na talerzu z resztkami jedzenia - do Kenjiego w końcu dociera, że dziewczyna nie jest jakimś czarnowłosym aniołem, ale istotą z krwi i kości, człowiekiem pełnym wad, ale może i godnym miłości.

RudaWiedzma

Może pisz "SPOILER"!!!???

ocenił(a) film na 8
Killdup

SPOILER

RudaWiedzma

No, tak już lepi - dobre dziecię!
:)

ocenił(a) film na 7
RudaWiedzma

Mi - bardziej niż z ideałem - pojawiająca się Nid kojarzyła się z powracającym wątkiem śmierci.

ocenił(a) film na 7
No_drums

Dla Kenjego, który pragnie śmierci, to na jedno wychodzi. Nid byc może ucieleśnia to czego pragnie na tamtym etapie czyli śmierć, dlatego pewnie ja idealizuje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones